ماهی سی بس

از آب‌های آزاد خلیج فارس

فیله ماهی سی بس، کاملا بدون تیغ، بدون بو و بسیار لذیذ است و در زمان بسیار کوتاهی قابل طبخ است. ماهی سی بس از گونه استرالیایی رشد یافته در آب های خلیج فارس است که طبع گرمی دارد. سی بس یک سوپرفود سرشار از امگا 3 و ضامن سلامت شماست.

خرید ماهی سی بس

• دسترسی به محصولات

محصولات ایناس از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین بصورت آنلاین از سایت ایناس و فروشگاه های آنلاین در دسترس و قابل خرید است. برای اطلاع بیشتر مشخصات ماهی سی بس، خرید آنلاین و دسترسی به لینک فروشگاه های آنلاین روی لینک های زیر کلیک کنید:

• قیمت ماهی سی بس

به منظور سهولت در خرید و حفظ زنجیره انجماد محصولات، می توانید محصولات را به صورت مستقیم از ایناس خریداری نمایید. با خرید مستقیم از ایناس، سفارش شما سریع، رایگان و با حفظ زنجیره انجماد به دست شما خواهد رسید.

برای اطلاع از قیمت فیله ماهی سی بس در بسته بندی های مختلف روی لینک زیر کلیک کنید:

• مقایسه قیمت فیله ماهی و ماهی تازه

برخلاف تصور عموم که ماهی تازه صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به فیله دارد پس از یک تجربه مصرف فیله سی بس، متوجه خواهید شد که با توجه به میزان دور ریز ماهی تازه، از نظر قیمتی با ماهی فیله شده برابری می‌کند.


خواص ماهی سی بس

• ارزش غذایی ماهی سی بس

ماهی سی‌بس در رده‌ی ماهیان چرب با سطح امگا 3 بالا قرار دارد و کاملا بدون بو است و به همین دلیل طعم‌دار کردن آن بسیار سریع و ساده است. سی‌بس تازه کم تیغ است و تیغ ریز ندارد و فیله ماهی سی‌بس کاملا بدون تیغ است و گوشت سفید و لطیفی دارد.
این ماهی به دلایلی که گفته شد علاوه به علاقمندان به خوراک دریایی، بسیار مورد استقبال کودکان و افرادی است که تمایل چندانی به خوردن ماهی ندارند.

⮄ پیشنهاد مطالعه: ماهی سی بس؛ سرشار از امگا 3

تصویر

• چالش جیوه در ماهی‌های دریایی

احتمال وجود جیوه در ماهیان آزاد که در دریا رشد می‌کنند و زمان طولانی را در دریا سپری می‌کنند بسیار بیش از ماهی‌های تولید شده به روش فیش فارمینگ یا مزرعه دریایی است به دو دلیل:
اول آنکه محل مزراع دریایی با دقت فراوان و پس از بررسی‌های کارشناسی انتخاب شده و موضوع سلامت آب و خاک در آن پیش از شروع فرایند تولید مورد بررسی قرار گرفته است
و دوم آنکه زمان صید ماهی با توجه به سن ماهی تعیین می شود و ماهی زمان کوتاهتری را پیش از صید در دریا زیست کرده و بنابراین میزان جیوه موجود در بدن ماهی بسیار کمتر از حد مجاز و ماهی کاملا سلامت است.

پیشنهاد مطالعه: آیا ماهی سی بس جیوه دارد؟


تولید ماهی سی بس

• مزرعه دریایی

ایناس، در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده ماهی سی‌بس به روش فیش فارمینگ (مزرعه دریایی) در غرب آسیا است و مدعی است که محصولی با ارزش غذایی بالاتر از سایر آبزیان به سبد غذایی خانوار ایرانی افزوده است. مزرعه دریایی ماهی‌های سی بس ایناس در خلیج فارس قرار دارد و اولین و تنها مزرعه دریایی تولیدکننده این ماهی است.

تصویر

ماهی‌ها در فضای بسیار وسیع در قفس‌هایی به قطر بیش از 25 متر رشد می‌کنند و در تمام مدت رشد خود به صورت روزانه مراقبت و نظارت می‌شوند. برداشت ماهی‌ها طبق برنامه‌ای مشخص در وزنی مشخص انجام می‌شود. خوراک ماهی‌های سی‌بس علاوه بر مواد خوراکی که به صورت طبیعی از محیط دریا دریافت می‌کنند غذایی است که طبق برنامه کارشناسی به صورت اتوماتیک در داخل قفس‌ها توزیع می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: یک روز در مزرعه تولید ماهی نیکسا

• رشد ماهی سی‌بس در دریا

یکی از ویژگی‌های مهم این روش تولید، رشد ماهی‌ها در «دریا» و قرارگرفتن آن‌ها در محیطی طبیعی است که ماهیانی سلامت پرورش می‌دهد. نظارت روزانه در همه مراحل رشد ماهی از زمانی که کمتر از یک گرم وزن دارد تا زمان صید از دیگر ویژگی‌های این روش تولید است. جداسازی ماهی‌های ناسالم، رسیدگی به وضعیت تغذیه، دسته‌بندی ماهی‌های هم سایز در قفس‌های مشترک همه به رشد صحیح و سلامت ماهی منجر می‌شود و در نهایت محصولی با کیفیت به دست مشتری خواهد رسید.

تصویر

• صید ماهی سی‌بس

اما مهمترین ویژگی تولید ماهی سی‌بس در مزرعه دریایی مربوط به صید ماهی است. صید ماهی سی‌بس به نحوی انجام می‌شود که ماهی در کمتر از 24 ساعت پس از صید بسته‌بندی می‌شود و به فروشگاه عرضه می‌شود. این نکته در سلامت ماهی بسیار حائز اهمیت است زیرا ماهی بلافاصله پس از صید روی عرشه کشتی در داخل تانک یخ قرار می‌گیرد و به صورت کاملا تازه به مرکز بسته‌بندی ارسال می‌شود؛ این درحالیست که در بسیاری مواقع در روش صید سنتی، ماهی تا ساعت‌ها روی لنج باقی می ماند و مدت زمان طولانی تا رسیدن به دست مشتری طی می‌کند که این موضوع به سلامت ماهی آسیب می‌زند.

تصویر

• بسته‌بندی ماهی سی بس

انجماد ماهی سی‌بس در خصوص محصولات فیله منجمد به روش تونل انجماد سریع(IQF) در دمای بسیار پایین و زمان کوتاه انجام ‌می‌شود. به این ترتیب در این مرحله نیز کیفیت و ارزش غذایی ماهی حفظ می‌شود. ماهی سی‌بس ایناس هرگز دیفراست نمی‌شود و از زمان صید تنها یک بار منجمد می‌شود.
در واقع کیفیت تولید این ماهی در کنار ارزش غذایی بالای آن بهترین انتخاب را برای مشتری فراهم کرده است و ایناس مدعی است که سالم‌ترین محصول دریایی را به بازار عرضه می‌کند.

تصویر

سوالات متداول

ماهی سی ‌بس در کجا تولید می‌شود؟

لارو ماهی سی‌بس از استرالیا وارد می‌شود و ماهی‌ها تا زمان صید در فضایی به نام مزرعه دریایی در دل خلیج فارس رشد می‌کنند. در استرالیا این ماهی را با اسم باراماندی می‌شناسند.

آیا ماهی سی‌ بس حاوی جیوه است؟

در روش فیش فارمینگ یا همان مزرعه دریایی احتمال تجمع میزان نامطلوب جیوه در بدن ماهی وجود ندارد؛ زیرا ماهی در سن مناسبی برداشت می‌شود و از نظر فضا در بهترین مناطق دریا رشد می‌کند

ماهی سی ‌بس برای افراد باردار مناسب است؟

ماهی سی‌بس با ارزش غذایی بالا مناسب برای افراد باردار و سالمندان بوده و مصرف آن به میزان دو تا سه وعده در هفته مورد توصیه پزشکان تغذیه است؛ همچنین ماهی سی‌بس وعده غذایی مناسبی برای افراد مبتلا به دیابت است.

تفاوت ماهی سی ‌بس با سایر ماهی‌های موجود در بازار ایران چیست؟

میزان بالای امگا 3 و چربی متناسب ماهی سی‌بس آن را در کنار ماهی سالمون (که در حال حاضر دسترسی به آن در ایران بسیار محدود است) جزو سلامت‌ترین غذاهای دریایی قرار می‌دهد. همچنین روش تولید این ماهی در ایران نیز یکی از نکات ویژه و نقاط تفاوت ماهی سی‌بس با سایر محصولات موجود در بازار محسوب می‌شود.

آیا ماهی سی ‌بس پرورشی‌ است؟

تولید ماهی سی‌بس در قفس‌های دریایی در خلیج فارس انجام می‌شود. به طور معمول منظور از پرورش ماهی، تولید ماهیان در استخرها و حوضچه‌های تولید ماهی است که تفاوت عمده‌ای با روش تولید ماهی سی‌بس دارد به این دلیل که ماهی سی‌بس در دریا تولید می‌شود.

آیا ماهی سی بس فلس دارد؟

ماهی سی‌بس در دسته ماهیان فلس دار و حلال است؛ اما در محصولات سی‌بس ایناس، به منظور سهولت طبخ، قبل از عرضه ماهی به بازاز فلس‌ها به طور کامل تمیز می‌شوند.

ماهی سی بس را چند بار در هفته مصرف کنیم؟

به توصیه پزشکان مصرف ماهی به طور کلی به میزان دو تا سه وعده در هفته  الزامی است و مواد مغذی آن از طریق سایر منابع غذایی به میزان کافی قابل جذب نیست.

آیا چربی ماهی سی ‌بس چاق کننده است؟

خیر، ماهی سی‌بس با وجود چرب بودن نه تنها باعث چاقی و افزایش کلسترول نمی‌شود بلکه به کاهش وزن و چربی سوزی نیز کمک می‌کند.

ماهی سی ‌بس را چطور طبخ کنیم؟

این ماهی بسیار کم بو است و به همین دلیل طعم‌دار کردن آن بسیار راحت است. می‌توان آن را با ادویه جات معمول یا سبزیجاتی مانند رزماری و آبلیمو طعم‌دار و در کنار انواع سبزیجات و سیب زمینی، سرو کرد. دستورپخت‌های متنوع ماهی‌سی‌بس را می‌توانید در صفحه دستور پخت مشاهده کنید.

قیمت و نحوه دسترسی محصولات ایناس به چه صورت است؟

محصولات ایناس از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین بصورت آنلاین در دیجی کالا در دسترس است. برای اطلاع از قیمت محصولات و سایر مشخصات و خرید از فروشگاه های آنلاین روی تصویر محصولات کلیک کنید. محصولات ایناس در حال حاضر منحصر به ماهی تازه سی‌بس، فیله منجمد سی‌بس و فیله دودی سی‌بس است.

آیا می‌دانید؟

یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها که از تشکیل سلول‌های بدخیم در بدن انسان جلوگیری می‌کنند اسید چرب امگا ۳ است. منبع اسیدهای چرب امگا ۳ را در ماهی سی‌بس بیابید.