نحوه فیله کردن ماهی سی بس + ویدئوی آموزشی

زمان آماده شدن
30 دقیقه
میـزان سختی
تعـدا د نفـرات

روش فیله کردن ماهی

قبل از فیله کردن ماهی نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنیم. اول اینکه دستانمان باید شسته شده و کاملا تمیز باشد تا میکروب جذب گوشت نشود. دوم انتخاب چاقوی مناسب است که هم اندازه متناسب با دست شما باشد تا بتوانید راحت استفاده کنید و اینکه چاقو باید تیز باشد.

قبل از برش ماهی با قسمت تیز چاقو چند بار روی پوست ماهی کشیده تا پولک‌های آن جدا شود و بعد ماهی را تمیز کرده و کار را شروع می‌کنیم.

در ابتدا ماهی سی بس را روی تخته قرار می‌دهیم. در قسمت پشت ماهی دو باله قرار دارد. قسمت نوک باله را گرفته و باز می‌کنیم و سپس به کمک قیچی آشپزخانه آن را از ماهی جدا می‌کنیم.
در قسمت شکم ماهی یک باله دیگر قرار دارد که با روش بالا آن را هم جدا می‌کنیم.

تصویر

قسمت شکم ماهی رابرش داده و با دست داخل شکم ماهی را خالی می‌کنیم.

 سپس باله میانی با دست گرفته و از قسمت زیر فلس به سمت سر ماهی شروع به بریدن می‌کنیم دقت کنید در اینجا چاقو را به صورت رفت وبرگشتی روی فلس می‌کشیم تا از بدن جدا شود.

وقتی فلس یک طرف ماهی جدا شد یک دست را روی ماهی می‌دهیم تا هنگام برش از روی تخته لیز نخورد، و با دست دیگر چاقو را گرفته و قسمت پشت ماهی را به عمق دو سانت می‌بریم سپس با کمک دست بین دو لبه بریده شده را گرفته و با حرکت نرم و کوتاه چاقو فیله را از استخوان جدا می‌کینم. اینکار را با دقت انجام می‌دهیم تا استخوان تمیز از فیله جدا شود.

تصویر

زمانی که برش تا نیمه وسط بدن ماهی پیش رفت چاقو را تا قسمت دم کشیده و قسمت پایین فیله را جدا می‌کنیم، بعد با یک دست فیله را گرفته و بقیه فیله را با همان روش قبل از استخوان جدا می‌کنیم.

طرف دیگر ماهی را نیز با همین روش از قسمت پشت برش داده و فیله را جدا می‌کنیم.

تصویر
آیا این مقاله مفید بود؟
5
5/۵ (2 امتیاز)

آخرین مطالب

آخرین مقالات

دستور پخت

جدیدترین دستورهای پخت

دستور پخت

بفرمایید ماهی شکم پر!

زمان آماده شدن
45 دقیقه
میـزان سختی
تعـدا د نفـرات
ماهی شکم پر برای چه مراسمی استفاده می‌شود؟ همراه با ماهی شکم پر اصیل چه مخلفاتی سرو می‌شود؟ برای درست کردن خوش‌مزه‌ترین انواع ماهی شکم پر مربوط به نقاط مختلف...
دستور پخت

طرز تهیه سس ماهی جنوبی +3 سس فرنگی

زمان آماده شدن
30 دقیقه
میـزان سختی
تعـدا د نفـرات
شما معمولا ماهی را چطور می‌خورید؟ قلیه ماهی؟ همراه با سبزی‌پلو؟ یا سرخ کرده و آب‌پز همراه با سس؟ اگر از دسته‌ آخر هستید پیشنهاد می‌کنیم سس ماهی جنوبی را...
دستور پخت

طرز تهیه سریع ترین غذاها به کمک سی بس

زمان آماده شدن
30 دقیقه
میـزان سختی
تعـدا د نفـرات
روشهای پخت سریع ماهی بسیار متنوعند و این خلاف تصور ما از آشپزی با ماهی است. سریعترین دستور پختهای ماهی را در این مقاله به شما به اشتراک گذاشته ایم.

دیدگاه‌ها

تعداد نظرات:
نظر خود را وارد کنید
اطلاعات این زمینه شخصی است و به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود.
محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

آیا می‌دانید؟

یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها که از تشکیل سلول‌های بدخیم در بدن انسان جلوگیری می‌کنند اسید چرب امگا ۳ است. منبع اسیدهای چرب امگا ۳ را در ماهی سی‌بس بیابید.